Parklarda Bedava İnternet.

Ankara'nın Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, Mevlana ve Bekir Gönenç parklarından sonra ilçedeki 7 parkta daha kablosuz internet uygulaması başlattıklarını açıkladı.

Haşlak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Her Parka İnternet'' sloganıyla başlattıkları proje kapsamında, Mevlana ve Bekir Gönenç parklarında pilot uygulaması yapılan sistemi, ilçedeki 7 parkta daha hizmete sunduklarını kaydetti. Üçgen Park, Şelale Parkı, Cumhuriyet Parkı, Sahil Parkı, Eymir Parkı, Osmanlı Parkı ve kent meydanına kablosuz internet erişim cihazı konulduğunu belirten Abdulnasır Haşlak, vatandaşların dizüstü bilgisayarlarıyla söz konusu parklarda güvenli ve kesintisiz internet hizmetinden yararlanabileceklerini belirtti.

Kablosuz internet uygulamasından sadece parktakilerin değil, kapsama alanı içinde bulunan kapalı alanlardaki vatandaşların da yararlanabileceği aktaran Haşlak, şöyle dedi:

''Çocuklarımız ve aileleri için yeşil alanlar ve parklar yapmakla kalmıyor, teknolojiyi de beraberinde sunmak istiyoruz. Bu amaçla iki pilot parkımızda kullanıma açtığımız internet hizmetine uygun park sayısı giderek artıyor. Birçok projede olduğu gibi bu anlamda da ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Ankara'da sadece Gölbaşı'nda bulunan bu hizmetin diğer belediyelere de örnek olacağı kanaatindeyim.''

İnternet hizmetini, ilçedeki tüm parklara yaymayı planladıklarını kaydeden Haşlak, kullanıcılara da şu bilgileri verdi:

''İnternete bağlanabilmek için parklardaki kullanıcılar önce karşılarına çıkacak 'Gölbaşı Belediyesi' adlı kablosuz ağı seçecek. Sonra kullanıcıları sistem otomatik olarak üye kayıt sayfasına yönlendirecek. Bu form eksiksiz olarak doldurulunca sistem, formda yazılan cep telefonuna bilgileri doğrulamak için bir kısa mesaj gönderecek. Son aşamada bu kısa mesajdaki bilgi ekranda gerekli yere doğru şekilde yazılınca bağlantı kurulacak.''

Kaynak: AA
Tarih:
Hit: 1586
Yazar: PyramiDYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.