PayPal’dan Google’a Hırsızlık Suçlaması

Google’ın mobil cihazlarda, özellikle Android Ice Cream Sandwich’te kullanmak için geliştirdiği ‘Yakın Cihaz İletişimi’ (NFC) gerçek anlamda büyük bir yenilik. Google, yeni geliştirdiği sistemi ilk olarak MasterCard ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ortak çalışmayla hayata geçirdi.

Wallet isimli temassız ödeme sistemi, ilk olarak sadece NFC destekli Google Nexus S’te kullanabilecek. Daha sonra yayımlanan yazılım güncellemesi çekildikçe diğer telefonlarda da kullanılabilir olacak.Pilot bölge olarak New York ve San Francisco’yu seçen Google – MasterCard işbirliği daha sonra Wallet’ı adım adım yaygınlaştıracak. Wallet projesiyle hem yanımızda kredi kartı ya da nakit taşıma zorunluluğumuz kalmayacak, hem de alışverişlerde daha güvenli bir ödeme sistemine geçilmiş olacak.

Ancak Google’ın NFC destekli ödeme sistemi PayPal’ı oldukça rahatsız etti. İnternet üzerinden havale ve ödeme yapılmasına olanak tanıyan ABD merkezli PayPal, Google’ı, kendine ait “Dijital Cüzdan” uygulamasını çalmakla suçladı. PayPal, bu iddiasını ise eski bir çalışanının şu an Google’da “Ödemelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı” olarak çalıştığını iddia ederek destekliyor. PayPal’a göre, eski çalışanları Osama Bedier, PayPal’ın projesini çalarak aynen Google’a uyarlıyor.

Google ise iddialar üzerine bir açıklama yaparak; şu ana kadar kendilerine resmi kanallardan ulaştırılmış herhangi bir uyarı ya da şikayet gelmediğini belirtti.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 608
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.