Philips’ten 2011’de 2011 Ağaç

Çevre dostu ve enerji verimli teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlayan Philips; Tuzla-Tepeören’de, Philips Türkiye çalışanlarının ve yöneticilerinin katılımı ile “2011’de 2011 Ağaç” etkinliği düzenledi.

Philips’in sürdürülebilir iş hedeflerinin bir parçası olan çevre çalışmaları kapsamında gerçekleşen ve yaklaşık 320 çalışanın katıldığı “2011’de 2011 Ağaç” etkinliğinde; Philips Türkiye CEO’su Willem Rozenberg, Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Ülkem Kırımlı, Philips Tüketici Ürünleri Türkiye Genel Müdürü Elvan Özkal başta olmak üzere tüm Philips yöneticileri de hazır bulundu.

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleşen fidan dikimi sonrasında, tüm katılımcılar birer sertifika aldı.

Fidan dikimi sonrasında düzenlenen piknikte konuşan Philips Türkiye CEO’su ve Sağlık Bakım Genel Müdürü Willem Rozenberg, “Bugün, çevre bilincini hem kurumsal hem bireysel düzeyde yaşayan bir ekip olarak burada toplandık. Öncelikle tüm çalışma arkadaşlarıma, katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu yıl Ocak ayında, Antalya Kepez’de de 400 arkadaşımızın katılımıyla 2000 fidan dikilmişti. Amacımız; bu alanda aktif rol oynamak ve çevreye yönelik faaliyetlerimizi, sizlerin de katılımıyla sürdürmektir.” dedi.

 

Kısa süre önce EcoVision5 programı ile 2015’e kadar yeni sürdürülebilirlik hedeflerini açıklayan Philips; sağlık ve iyi yaşam stratejisi doğrultusunda geliştirilen yeni hedeflerle, sürdürülebilirlik yaklaşımını daha da genişleterek, ekolojik ayak izinin ötesine taşıyor.

Philips, şirketin üç sektöründe sürdürülebilir işletmeyi hızlandırmak için 2015’e kadar yeşil inovasyona (çevreci ürün geliştirme teknolojilerine) 2 milyar euro yatırım yapacağını duyurdu. 2010 yılı itibariyle ise; Philips’in yeşil inovasyona yaptığı toplam yatırım, belirlenen hedeflerin çok üstünde gerçekleşerek bir milyar euro’ya ulaştı. Şirketin sürdürülebilir inovasyon konusundaki azminin sonucunda, Philips “Yeşil Ürün” satışları, 2009’da toplam satışın yüzde 31’ini oluştururken, 2010′da yüzde 38’ine ulaştı.

Willem Rozenberg konuya ilişkin olarak; “Sürdürülebilirliği, büyümenin önemli bir faktörü ve Philips DNA’sının ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. 2015’e kadar yeşil inovasyon yatırımımızı iki katına çıkararak, anlamlı ve sürdürülebilir çözümler sunmayı amaçlayan bir sağlık ve iyi yaşam şirketi olma konusundaki kararlılığımızı yeniden ortaya koyduk. Bu konudaki kararlılığımız, aynı zamanda daha sürdürülebilir ve enerji verimli ürün ve çözümlere duyulan ihtiyaç gibi küresel eğilimlerle gelişen “Vision 2015” büyüme stratejimizi de destekliyor.” dedi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 479
Yazar: BlackApple



Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.