PlayStation 3, 50 Milyona Ulaştı

Sony yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. Firma, satışa sunulmasının 5. yılında PlayStation 3’ün 50 milyon satışa rakamına ulaştığını açıkladı. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz ay Sony, PlayStation 3′ün 41 milyon satışa ulaştığını duyurmuştu.

İngiliz Telegraph’a göre PlayStation 3’ün satış rakamları sürekli olarak artmış. 2006 yılında 3.5 milyon satılan PS3, 2007’de 9.1 milyon, 2008’de 10.1 milyon, 2009’da ise 13 milyon satış rakamına ulaşmış. Ancak bu rakamlar perakende mağazalarına yapılan satışlar, yani doğrudan kullanıcılara satılan konsollar değil.

Sony, PlayStation 3’ü özel oyunlarla ve envanterlerle de desteklemeyi ihmal etmedi tabii. PlayStation 3’e PS Move ile hareket algılayıcı sistemi kazandıran Sony, 3 Nisan’dan günümüze 8 milyon PS Move satmayı başardı. Ancak Sony, hareket algılayıcı sistem konusunda Microsoft’un gerisinde kalmaktan kurtulamadı. Redmond canavarı, yalnızca 2 ayda 8 milyon Kinect satmayı başarmıştı.

Sony’nin yayınladığı rapora göre, PlayStation Network (PSN) portalı da konsol satışlarıyla doğru orantılı olarak büyüyor. Raporda PSN’de 59 ülkeden 75 milyon üyenin olduğu belirtiliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 559
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.