PlayStation 4 2012’de Geliyor

PSP ile son dönemde başarılı olamayan Sony, bu sebeple mobil konsolu kapsamlı bir yenilikten geçiriyor. Ancak PlayStation 3’ün başarısı sebebiyle henüz bu konuda bir gelişme beklentisi yok. Tabii bu durum söylentilerin çıkmasına engel değil.

Sony, PS4 üzerinde çalıştıklarını daha önce kabul etmişti. Ancak bu şaşılacak bir durum  değil çünkü firmalar bir ürünü piyasaya sürdükten kısa süre sonra yenisi için çalışmalara başlıyor. Burada asıl cevabı merak edilen soru; PS4 ne zaman çıkacak?

Bu konuda henüz çok fazla söylenti bile yok. Bu sebeple Digitimes’ın ortaya attığı iddialar dikkatleri çekiyor.

Tayvanlı üreticilere yakınlığıyla bilinen site, Sony’nin PS4 üretimi için harekete geçtiğini iddia ediyor. PS3’ün üretimini üstlenenFoxconn ve Pegatron ile yeni konsol için de çalışacak olan Sony, iddialara göre 2011 sonunu teslim tarihi olarak belirledi.

2011 sonunda stoklarını doldurmaya başlayacağı söylenen Sony’nin PS4’ü 2012 yılında piyasaya süreceği ve 20 milyonluk satış hedefi koyduğu belirtiliyor. Ancak çıkış tarihinde konusunda herhangi bir bilgi yok.

Digitimes ayrıca Sony’nin PS3’te olduğu gibi Blu-Ray satışlarını ön planda tutacağını ve online oyun konusunda temkinli olduğunu belirtiyor.  PS4’ün grafik ve hız açısından daha güçlü bir donanıma sahip olması bekleniyor. Ancak asıl farkı yaratacak özellikler yazılımsal olabilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 729
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.