PlayStation’da Yine Güvenlik Açığı

Anonymous isimli hacker grubunun saldırısı sonucu büyük yara alan Sony’nin online oyu platformu PlayStation Network’un (PSN) dertleri bitmiyor. Yaklaşık 70 milyon kullanıcı için büyük bir tehlike oluşturan hack’lenme olayının ardından elektronik devi 40 gün sonra oyu platformunu tekrar aktif hale getirebilmişti. Japonya dışında tüm ülkelerde tekrar hizmet vermeye başlayan PlayStation Network’te yeni bir açık tespi edildi.

Yaklaşık 100 milyon PSN ağına bağlı kullanıcının şifrelerinin çalınma olasılığını doğuran açık nedeniyle güvenlik yazılımlarını değiştirmek zorunda kalan Sony’nin yeni sisteminde de PSN ağındaki kullanıcıların basit bir yöntemle şifrelerinin ele geçirilebileceği ortaya çıktı.  Sony’nin blog sayfasında yayınlanan son uyarıya göre PSN’e bağlı kullanıcıların doğum tarihi ve e-posta adresini kullanan kullanıcılar, “PSN Reset” sayfasını kullanarak şifreyi sıfırlayabiliyor ve bu şekilde hesapları ele geçirebiliyor. Sony, problemin ortaya çıkmasının ardından PSN’e giriş çıkışları bir süre için askıya aldı.

Sony, güvenlik açığının tamamen giderilip, sistemin tüm dünya çapında tekrar çalışır hale gelmesi yapılan çalışmaların bu ayın sonuna kadar süreceğini duyurmuştu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 595
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.