PSN Bedava Oyunlarla Geri Geliyor

Geçtiğimiz hafta dünya çapında açılmaya başlayan PSN servisleri, kullanıcılara çevrimiçi hizmetleri kademeli olarak sunmaya başladı. İlk etapta PSN çoklu oyun hizmetleri açılıyor ve oyuncular çevrimiçi oyunlara kavuşuyor. Bunun ardından diğer PSN ve Qriocity hizmetleri aktif olacak ve son olarak PS Home ile süreç tamamlanacak.

Bu süreç bazı bölgelerde gecikmeli de olsa devreye giriyor. Sadece Japonya sürecin dışında kalmış durumda. Sony’nin vatanı olanı Japonya’da hükümet, tüm servisler için belli bir prosedür sunuyor ve garanti talep ediyor. Bu sebeple PSN’nin açılışı Japonya’da ertelenmiş durumda.

Dünyanın geri kalanı ise sürecin tamamlanıp Sony’nin “Welcome Back” kampanyasının devreye girmesini bekliyor. Çünkü Sony, daha önce yaptığı açıklamalarda kullanıcılara özür niteliğinde bazı hediyeler sunacağı açıklanmıştı.

Dün yapılan açıklama ile Avrupa ve Amerika’daki kullanıcılara sunulacak hediyeler belli oldu. ABD’li PSN kullanıcıları; Dead Nation, inFamous, LittleBigPlanet, Super Stardust HD, Wipeout HD+Fury oyunlarından birini ücretsiz olarak alabiliyor.

Avrupa’da ise; LittleBigPlanet, inFamous, Wipeout HD + Fury, Rachet And Clank: Quest For Booty ve Dead Nation oyunlarından birini seçebiliyor. Tabii bunlar PS3 kullanıcıları için belirlenen oyunlar. PSP kullanıcıları ise LittleBigPlanet PSP, ModNation PSP, Pursuit Force ve Killzone Liberation oyunlarından birini tercih edebiliyor.

Bunların yanında;

-PSN kullanıcılarına 30 gün bedava PSN+ üyeliği
-PSN+ kullanıcılarından 60 gün ücret alınmayacak
-Music Unlimited servisleri 30 gün ücretsiz

Türkiye’de ise “Welcome Back” paketinin içeriği henüz açıklanmadı. Sony Türkiye’nin benzer oyunları Türk kullanıcılara sunması bekleniyor. Fakat PSN+ gibi servisler Türkiye’de kullanılmadığı için bunlarla ilgili ödüllerin yerini başka ödüller alabilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 840
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.