PSN Nihayet Açılıyor

ony’nin üzerine karabasan gibi çöken PSN sorun nihayet sona eriyor. Şirketten yapılan açıklamada, online eğlence üsleri PlayStation Network (PSN) ve Qriocity hizmetlerinin önümüzdeki hafta sonunda bir kaç ülke dışında Asya, Amerika, ve Avrupa’da tamamen açılacağını duyurdu. Japonya, Güney Kore ve Hong Kong’daki PlayStation kullanıcılarının ise biraz daha beklemesi gerekecek.

Anonymous kad adlı hacker grubu tarafından saldırıya uğrayan Sony Computer Entertainmet PNS ağı, 15 Mayıs itibariye kademeli olarak açılmaya başlanmıştı. Ancak PSN’e bağlanan kullanıcıların şifrelerini yenilemeleri için koyulan ekranda yine hacker izlerine rastlanınca her iki servis de sürsiz olarak durdurulmuştu. Galiba Sony bu kez güvenlikle ilgili tüm sorunları aştı.

Wall Street Journal’a bir demeç veren Sony Corporation sözcüsü Yuki Kabayashi, Hong Kong, Güney Kore ve Japonya dışında PNS ve Qriocity  servislerinin açılacağını, bu üç ülkede ise kredi kartı anlaşmalarıyla ilgili prosedürler tamamlanır tamamlanmaz erişime izin verileceğini belirtti.

Dah önce şirket tarafından Mayıs ayı sonuna kadar her iki hizmetin de tüm dünyada açılacağı ve sorunsuz olarak daha güvenli bir şekilde çalışacağı duyurulmuştu. Bu son açıklamayla bu planda önemli bir sapma olduğunu kabul eden Kobayashi, takvimdeki ötelenmenin, “Sistemi tamamen güvenli ve stabil hale getirmek için zamana ihtiyacımız vardı.” Sözleriyle açıkladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 575
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.