PSN Saldırısı Sony’ye Pahalıya Patladı

Anonymous adı verilen ama içinde hangi kişi ya da grupların bulunduğu belli olmayan hacker topluluğunun PlayStation Network’e (PSN) saldırısının izleri hala silinebilmiş değil. Üzerinden neredeyse 2 ay geçmesine rağmen saldırının online sisteme verdiği zarar tam anlamıyla giderilemediği gibi yeni açık kapılar tespit ediliyor. En son şifre yenileme ekranında sorun yaşanan PSN yine kredi kartı bilgileri hırsızlığına karşı askıya alınmıştı.

Diğer tarafa ise global anlamda ticaret yapan bir üretici şirket ve ettiği yüz milyon dolarları aşan zarardan bahsediliyor. Yani hacker saldırısının Sony’ye faturası her yönden ağır oldu. Zararın rakamsal boyutları yavaş yavaş öngörülmeye başlandı.  2011mali yılı sonunda bu sisteme saldıran hacker’ların Sony’e maliyetinin 171 milyon doları bulacağı açıklandı.

Sony’den yapılan açıklamaya göre PSN saldırıları, Sony’nin yaklaşık 171 milyon dolar kaybetmesine yol açtı. Açıklamanın devamında ise toplamda 2011 yılı mali yılın sonunda, 2010′un aynı dönemine göre 3.2 milyar dolarlık kayıp bekledikleri belirtildi.

PSN ağına bağlanan kullanıcılar şu an da bu sisteme erişim sağlayamıyor ve uyarı mesajıyla karşılaşıyor. Sony’nin online eğlence merkezinin tam anlamıyla tekrar hizmet vermeye ne zaman başlayacağı konusunda ise net bir açıklama yapılmadı.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 626
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.