Samsung iPhone 5’e Rakip Çıkarıyor

Apple ile Samsung arasındaki patent davası Güney Kore’ye kadar uzandı. Apple tüm cephelerde savaş açtığı Samsung’u bastırmaya çalışsa da global ticaret, değişikliğe uğramadan, kendi zaman çizgisinde akmaya devam ediyor. Bunun farkında olan Samsung, önümüzdeki sonbaharda gelecek iPhone 5’e rakip çıkarmak için çalışmalara başladı.

Güney Koreli elektronik devi, her çeyrek başında bir flaş akıllı telefon tanıtma alışkanlığını iPhone 5 ile bozmaya karar verdi. Apple’ın aylardır beklenen iPhone 5’ine karşılık rekabette yeni bir perde açacak telefonun geliştirme sürecini hızlandıran Samsung, gözünü ve kulağını patent davalarına kapatarak yeni süper telefonuna odaklandı.

Apple da Android’in amiral gemileri Samsung ve HTC’nin global pazardaki baskısını kırmak için iPhone 5’i beklene çıkış tarihini erteleyerek kendisine avantaj sağlamaya çalışıyordu. Bunun farkına varan Samsung, belirtilen tarihte iPhone 5’i tek başına bırakmamak için akıllı telefonun bir adım ilerisi olan yeni süper telefonunu yetiştirme çalışmalarına hız kazandırdı. Söylentilere göre Samsung’un süper telefonu bu kez Galaxy adıyla pazara girmeyecek. Çok daha üstün özelliklerle donatılacak telefon, en düşük  1.4 GHz saat hızında çalışan  çift çekirdekli işlemciden güç alacak ve yakın alan iletişimi NFC’yi destekleyecek. Samsung Exynıs SoC 1GB fiziksel bellek barındıracak yeni süper telefon, Android’in 2.3.4 Gingerbread işletim sistemi yüklü gelecek. Hatta Samsung bu tarihlerde Google’ın işletim sisteminin yeni sürümü Android 4 Ice Cream Sandwich yetişirse Touchwiz ara yüzünü bırakrak yepyeni bir ara yüzle kullanıcısının karşısına çıkabilir.

Samsung’un akıllı telefon ve tablet pazarında Apple’ın ürünlerinden fiyat avantajıyla pay kaptığını düşünürsek, yine sert bir rekabet izleyebilecekmişiz gibi geliyor. Hele ki Samsung’un iPhone 5 katili iyi bir ekranla ve 3D desteği ile gelirse neler olacak açıkçası biz de merak ediyoruz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 748
Yazar: BlackApple



Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.