Samsung’dan Apple’a Cevap Gecikmedi

Apple’ın Samsung’a yönelttiği hırsızlık suçlamasına ilişkin bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Apple Galaxy S, Galaxy Tab cihazlarının iPhone ve iPad’den devşirme; TouchWiz arayüzünün ise iOS’dan bire bir kopyalamayla geliştirildiğini belirterek Samsung’u dava etmişti.

Samsung gün içinde sessizliği korusa da sonunda AFP üzerinden bir açıklama yaptı. Samsung sessiz kalarak Apple’ın iddialarını doğrulamadığı gibi, Apple’a, karşı bir dava açarak cevap verecek. AFP’de yer alan habere göre Samsung, Apple’ın, kendi ürettikleri kablosuz teknoloji patentini ihlal ettiğine inanıyor. Şirket: “ Samsung Electronic olarak bize karşı açılan bu davaya aktif bir şekilde karşılık vereceğiz. Patenti bizde olan teknolojinin fikir haklarının korunması için biz de gerekli tüm önlemleri alacağız.” Açıklaması yaptı.
Madalyonun bir de diğer yüzü var, Apple gerek işlemci gerekse diğer donanım parçaları açısından Samsung’un en büyük müşterileri arasında. Yani Apple, her bir yeni ürün çıkarma aşamasında Samsung’a büyük paralar akıtıyor. Karşılıklı kılıçlar çekildikten sonra bu anlaşmaların, patent davası sonrası devam edip etmeyeceği şimdiden merak konusu oldu.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 817
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.