Sanal Korsanlara Karşı Askeri Müdahale

Mart ayında sanal saldırıya uğrayan Amerika Birleşik devletlerinin savunma bakanlığı sanal korsanlara karşı ciddi bir savaş açtığını duyurdu. Söylenenlere göre, Pentagon ellerindeki tüm imkanları bu korsanlara karşı kullanılacak. Buna askeri müdahale de dahil olacak.

Wall Street Jounal’a demeç veren ABD savunma bakanlığı sekreteri William Lynn, Pentagon’un bundan sonra sanal suçlulara çok daha sert önlemler alacağını söyledi.

Hacker’ların bundan sonra Amerika birleşik devletlerine saldırı düzenlediklerini zaman iki kere düşüneceklerini belirten Lynn, ABD başkanının bu kişileri durdurmak için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade etti.

Bundan sonra büyük bir risk taşıyan bu saldırılarda, ilk olarak diplomatik ve ekonomik ambargo, durumlar daha da kötüye gidince askeri müdahaleye de gidilebileceğini söyledi.

Pentagon, Mart ayında yabancı bir devlet tarafından sanal saldırıya uğradı ve resmi bilgilere göre 24 000 adet dosya saldırganların eline geçti. Bu dosyaların neler olduğu hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor.

Pentagon,  bundan sonra benzer bir saldırı düzenlenildiğinde, ABD halkının güvenliğinin tehlikede olduğunu varsayacak. Savaş sebebi olarak görülecek olan bu saldırılara karşı, askeri müdahale ile cevap verilebilecek.

Beyaz saray’ın sanal güvenlik uzmanı Howard Schmidt, Pentagon’un sanal saldırılardan doğan savaş senaryolarında çok dikkatli olması gerektiğini ve bu yöntemin tam bir çözüm olmadığını savunuyor.

Sonuçta Hacker’lar Pentagon’u farklı hedeflere yönetebilir. Bu da askeri müdahalenin yanlış örgütlere yapılacağı anlamına gelir. Bu da ister istemez inanılmaz bir tepki toplar.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1488
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.