Seçimlere Online Yayın Damga Vurdu

TTNET, 12 Haziran Genel Seçim sonuçlarının değerlendirildiği ilk interaktif canlı seçim programını Tivibu Web ve Tivibu Cep’ten canlı yayınladı. Cüneyt Özdemir’in sunuculuğunda özel olarak hazırlanan Tivibu Seçim Online programı, sandıkların açılmasının hemen ardından başladı ve seçimle ilgili bütün gelişmeleri izleyicilere aktardı. Programı 49 internet sitesi de canlı olarak yayınlandı. Toplamda yaklaşık 760 bin kişi seçimi, Tivibu Seçim Online programıyla takip etti. Youtube’da da seyredilebilen program için Türkiye’de ilk defa Youtube Live özelliği kullanıldı.

Gazeteciden, siyaset bilimciye, yönetmenden yazara kadar geniş bir yelpazeden 36 konuğun katıldığı program boyunca pek çok farklı görüş dillendirildi. İzleyicilerin anlık sorularının da yanıt bulduğu programa sosyal medyadan 1.175 sayıda soru ve yorum geldi.

Düzenlenen ankete de ilgi büyüktü. 6 bin 405 kişi anket sorularını yanıtlayarak seçimle ilgili görüşlerini bildirdi. Facebook ve Twitter’daki TTNET Takipçileri için özel hazırlanan anket çalışmasında “Seçim sonuçlarına göre hangi parti lideri stratejisini değiştirmeli?”, “Bu seçimlerin en etkili medyası neydi?”, “Seçim meydanlarının en iyi sloganı neydi?” gibi sorular soruldu ve anketin sonuçları program esnasında açıklandı.

Yaklaşık 7 saat süren Tivibu Seçim Online programı boyunca Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan Cihan Haber Ajansı muhabirlerine bağlanılarak seçimin nabzı en doğru şekilde tutuldu. İnternetin sunduğu imkanlar sayesinde seçim sonuçları her yönüyle ele alındı ve seçimle ilgili tüm bilgiler izleyicilere en kısa sürede aktarıldı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 748
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.