Server 2008, Vistayı Geçti

ImageWindows Vista'yı tahtından edebilecek kadar hızlı çalışan Windows Server 2008 ile Microsoft, kendi işletim sisteminin ipini çeker mi? Haberimizi okuyun.

Windows Vista mevcut koşullarda sürücü sorunlarını göz ardı ettiğinizde hayli güçlü bir işletim sistemi. Ancak Microsoft'un bir diğer ürünü olan Windows Server 2008, bir masaüstü işletim sistemi olarak ayarlanması durumunda Vista ile neredeyse aynı özellikleri sunarken %20 daha hızlı çalışabiliyor.

Peki, Windows Vista'yı öldürebilecek böylesi bir farka Microsoft nasıl izin verir? Cevabı basit: Windows Server 2008'i başlı başına bir masaüstü işletim sistemi haline getirmek o kadar kolay değil. Gerekli ayarlamaları yapmak ve bir hatayla karşılaşıldığında üstesinden gelmek, normal bir kullanıcı için bir hayli karmaşık.

Ancak Windows Server 2008'e ve önemli bilgiler barındırmayan boş bir sabit diske sahip olanlar, Windows Server 2008'i kurup kendi bilgisayarını bir Workstation olarak çalıştırma işlemini açıklayan PDF formatındaki belgeyi bu linkten edinebilir.

Bu arada hatırlatalım, Server 2008 ile Vista aynı sürücüleri kullanıyor. Yani aygıtlarınız için farklı sürücüler araştırmanıza gerek yok. Diğer yandan, sürücü sorunu nedeniyle Vista'da çalıştıramadığınız cihazlar yeni işletim sisteminizde de çalışmayacaktır.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 729
Yazar: angels_demosYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.