Sony 5.7 milyar $ zarar etti depremi, seli ve ‘yen’i suçladı

SONY%205.7%20MİLYAR%20$%20ZARAR%20ETTİ%20DEPREMİ,%20SELİ%20VE%20‘YEN’İ%20SUÇLADI

Son 4 yıldır zarar eden Japon devi yeniden yapılandırma kapsamında 10 bin kişinin işine son vermeyi ve 1 milyar dolarlık yenilenme harcaması yapmayı düşünüyor. Özellikle televizyon bölümünün zararını bitirmeye çalışan Sony, konuyla ilgili yaptığı açıklamada güçlü yen ve Japonya’yı ve çevre ülkeleri sarsan doğal felaketlerden yakındı. Geçen yıl satışlarda yüzde 10’a yakın düşüş yaşayan Sony, “Satışların azalması özellikle paritedeki arzu edilmeyen şartlar, büyük Japon depremi, Tayland’daki sel ve gelişmiş ülkelerde bozulan piyasa koşullarından kaynaklandı” açıklamasını yaptı.


Tokyo’da bir basın toplantısı düzenleyen Sony CFO’su Masaru Kato, “2012 mali yılını emektronik bölümümüzü rehabilite etmek açısından çok önemli bir yıl olarak kabul ediyoruz” dedi.

2012 değişim yılı...
Bu yıl Howard Stringer’dan CEO’luk görevini devralan Kazuo Hirai ise “Artık Sony’nin değişme zamanı” açıklamasında bulundu. Sony’nin işten çıkarmaların yanı sıra, PlayStation ve online oyun birimlerini büyütmek, gelişmekte olan ülkelere ağırlık vermek ve sağlık ekipmanları gibi yeni alanlara girmek ilk hedefler arasında.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 544
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.