Sony 8’inci Kez Hacklendi

Anonymous isimli grubun PlayStation Network’ü (PSN) kullanılmaz hale getirmesiyle başlayan süreç Sony için kabus olmaya başladı. Online eğlence üssü bir anda cehenneme dönen Sony, 2 aydır PSN’i ayaklandırmaya çalışıyor. İşin en kötü tarafı ise milyonlarca kullanıcının kişisel bilgilerinin ve kredi kartı ödeme sistemine ait bilgilerin hacker’ların elinde olması.

PSN’i Japonya dışında açtıktan sonra şifre yenileme ekranında da hacker’lara ait izler bulan Sony güvenlik nedeniyle PSN’e girişleri yine süresiz olarak askıya almış ve himzeti kapatmıştı. Sony’nin son durum hakkında bir açıklama yapmış olmasa da eskiye dönmek için oldukça fazla uğraşacağı Yunanistan’dan gelen haberle netleşti.

Hacker belasını bir türlü başından savamayan Sony için son kötü haber Yunanistan’dan geldi.  Teknoloji devinin müzik kolu olan BMG’nin Yunanistan şubesini çökerteb hacker’lar, sistemde kaydı bulunan 8 bin 385 kişinin bilgilerini de çaldı. Hatta hack olayını duyar duymaz siseme giren Sony mühendisleri, dosyalarda bazı satırların silinmiş olduğunu görerek ikinci bir şok yaşadılar.

Güvenlik firması Sophos da konu hakkında blogunda yaptığı açıklamada; tamamen güvenli bir site oluşturmanın neredeyse imkânsız olduğunu belirtirken, hacker’lar arasında, Sony’nin dosyalarını açığa çıkarmak bu aralar çok yaygın olduğu için ileride daha fazla saldırı görüleceğinin sinyalini verdi.

Yunanistan BMG’ye yapılan saldırıyla birlikte Sony’e yapılan saldırılar iki ay içerisinde 8’e ulaştı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 911
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.