Sony Hackerlara Boyun Eğdi

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Sony geçtiğimiz ay yaşadığı hack vakalarının ardından 172 milyon Dolar zarar etmişti. Dün PSN’i tekrar aktif eden firma tam rahat bir neefs alıyordu ki tekrar hacklendi.

Sony’ye kafayı takan siber korsanlar bu sefer de SonyPictures.com’u hacklediler. Saldırının ardından hackerlar, herhangi bir güvenlik önlemiyle karşılaşmadıklarını ve son derece kolay bir şekilde saldırıyı gerçekleştirdiklerini açıklayarak şok etkisi yarattılar. Sony bunca yaşadıklarından sonra önlem almamış olabilir miydi?

Anlaşılan Sony hiçbir şey yapmamayı tercih ederek yeni bir felakete daha davet çıkardı. Üstelik firma saldırıların sorumlusu olan siber korsanların kimliklerini dahi tespit edemedi. PSN’e yapılan saldırı ardından 100 milyonu aşkın kullanıcısının kredi kartı bilgileri dahil birçok kişisel bilgisini siber korsanlara teslim eden Sony, SonyPictures saldırısıyla da 1 milyon kullanıcısının bilgilerini altın tepside siber korsanlara sundu.

Hackerlar onca saldırılarına rağmen Sony’nin takma isimlerini bile bulamadığından cesaret bularak gruplarının ismini açıkladılar. Kendilerine LulzSec diyen siber korsanlar, SonyPictures vurgununda 75 müzik kodunun yanı sıra, 3.5 milyon adet kuponun da bilgilerini ele geçirdi.

Ulaşabildikleri tüm bilgileri yeterli kaynakları olmadığı için çalamadıklarını belirten LulzSec, yalnızca 1 milyon kullanıcı bilgisini ele geçirdiklerini ancak Sony’nin bu bilgileri şifrelemeden metin olarak depoladıklarını gördüklerinde oldukça şaşırdıklarını açıkladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 951
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.