Sony’den PlayStation 4 Söylentilerine Yanıt Geldi

Birkaç haftadır PlayStation 4 söylentileri ortalığı kasıp kavuruyor. Hatta PlayStation 4’e ait olduğu söylenilen birkaç resim bile çıktı. Geçtiğimiz hafta perşembe günü PlayStation ile ilgili yeni bir şeyler yaptıklarını açıklayan Sony CFO’su Masaru Kato’nun PlayStation 4’ü ima ettiği sanılmıştı. Meğer durum bir yanlış anlaşılmadan ibaretmiş.

Birkaç aydır çok zor zamanlar geçiren Sony, hack vakaları nedeniyle 260 milyar Yen yani 2.2 milyar Euro zarara uğradığını açıklamıştı. Bu zararı kapatmak ve yeniden toparlanmak için çabalayan Sony, şu an pazara bir amiral gemisi sunacak güçe sahip değil.

 

Geçtiğimiz gün The Wall Street Journal Sony’nin toparlanmak için AR-GE bütçesini 428.6 milyar Yen’den, 460 milyar Yen’e çıkardığını bildirdi. Firma CFO’su Kato’ya bu artışın sebebi ve geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ima ettiği cihaz sorulduğunda ise cevap hayal kırıklığı yaşattı. Çünkü Kato en baştan beri Sony’nin yeni nesil taşınabilir oyun konsolu NGP’den bahsettiğini açıkladı.

Kendisine PlayStation 4 söylentilerinden bahsedilen Kato: “PS3 hala pazarda çok güçlü” dedi ve ekledi “Geliştiricilerimiz çalışmalarını sürdürüyor ancak şu zaman ya da bu zamanda yeni konsolumuzu satışa sunacağız diyemem.”

Bu hafta başlayacak olan dünyanın en büyük oyun fuarı E3’te Nintendo’nun Wii 2’si de tanıtılacak Kato’ya göre Sony PlayStation konusunda fuarı boş geçecek. Ayrıca E3’te yeni Xbox’ın tanıtılma ihtimali az da olsa var.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 543
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.