Steam Hack’lendi Bilgileriniz Tehlikede Olabilir

Yakın zamanda şahit olduğumuz Sony’nin PSN skandalından sonra şimdi de Steam depremiyle sarsıldık. Gelen bilgilere göre Steam’da hesabı olanların bilgileri tehlikede olabilir.


Valve’nin patronu Gabe Newell’dan, Steam kullanıcılarını şok edecekler sözler geldi. Bir süredir ortalıkta dolaşan Steam’ın Hack’lendiği yönündeki habereler karşısında sessizliğini koruyan firma, dün akşam saatlerinde Newell’ın açıklamalarıyla gündemi değiştirdi.

Neweel:”Öncelikle tüm bu yaşananlar için çok üzgün olduğumu ve herkezden özür dilediğimi bilmenizi isterim. Son günlerde basında çıkan ve Steam’ın hacklendiği yönündeki haberler maalesef doğru. Steam Forumumuz, 6 Kasım Pazar günü bir Hack ile karşı kaşıya kalmıştır.”

“Edindiğimiz bilgilere göre bu davetsiz misafir, Steam’da ki bazı verilere ulaşmış. Bu veriler, müşterilerimizin kullanıcı adları, şifreleri, şu ana kadar oyunlara yaptıkları harcamalar, adresleri ve şifrelenmiş kredi kartı bilgilerinden oluşuyor. Şu ana kadar kişisel kimliklerin kötüye kullanıldığına dair ya da şifrelenmiş kredi kartı bilgilerinin kırıldığına dair bir bilgi almadık. Ayrıca, şu ana kadar hiç bir müşterimizde kartlarıyla ilgili bir sorun için bize başvurmadı. Bu sevindirici bir şey.” şeklinde konuştu.

Forum saldırının yapıldığı 6 Kasımdan beri kullanıcılarına kapatılmış durumda. Valve halen, bu saldırıdan herhangi bir zararın gelip gelmediğini araştırıyor. Ancak PSN olayını hatırlayacak olursak, bu durumun hiç bir olumsuzluk getirmese dahi yinede büyük bir güven problemi yaşatacağı ve kullanıcılarının Steam’a daha mesefeli olacağı düşünülüyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 851
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.