Steve Jobs Hasta Yatağından Andorid’i Suçladı

Steve Jobs bir kere kanseri atlattı ve Apple’a geri döndü. iPad, iPhone 4 uygulama mağazası derken amansız kanser Apple’ın bir numaralı ismini ikinci kez yatağa düşürdü. İkinci hastalıkta 15 kilo birden veren Jobs, görevlerini Tim Cook’a devrederek hastalık iznine ayrıldı.

Ancak bu demek değil ki Steve Jobs Apple ve teknoloji dünyasındaki her şeyin üzerinden elini eteğini çekti. Jobs bu kez de hasta yatağından Android’i taşladı. Apple’ın iOS 4 işletim sisteminde bulunan consolidated.db isimli dosya bu işletim sistemi sürümü barındıran cihaz kullanıcılarının nereye giderlerse gitsinler takip edildiklerini ortaya çıkardı ve komplo teorilerinin ardı arkası kesilmedi.

İlk kez BBC News’ta yayınlanan habere göre Stteve Jobs hastalık izninden sıkılmış olacak ki Apple’ın müşterileri ya da sorunlarıyla mail kullanarak ilgilenmeye devam ediyor. Jobs, son zamanlarda takip haberleri sonrası mail kutusuna yağan “bizi gerçekten takip mi ediyorsunuz?” sorularını cevaplamak ile meşgul. Bir kullanıcının mailine verdiği ccevap ise çok ilginç. iPhone kullanıcısının yazdığı: “Bu dosyayı işletim sistemine koymaktaki amacınız ne? Android’e geçmeden önce bu soruyu yanıtlayacağınızı umuyorum en azından onlar bizi takip etmiyor.” mailine kavgada söylenmeyecek türden bir cevap verdi. Dahi CEO, “Biz sizi neden takip edelim. Bunlar gerçeği yansıtmayan söylentiler. Android’e geçerseniz gerçek bir takipçi göreceğinizden ise emin olabilirsiniz.”dedi.

Android ve iOS’un kıyasıya rekabeti içinde geçen son bir senenin ardından Steve Jobs’ın bu sözleri kolay hazmedilecek türden değil. Belki de hastalık ve rekabette kan kaybetmenin verdiği gerginlikle verilmiş bir cevap ama kesin bir şey var rekabet daha da kızışıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1574
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.