TTNET Seçimin Nabzını Tutacak

TTNET’in; Tivibu Web ve Tivibu Cep’ten 12 Haziran’daki genel seçim sonuçlarını canlı olarak yayınlayarak bir ilke imza atacağını, ayrıca bu özel seçim programının 40’ı aşkın internet sitesinden de takip edilebileceğini açıklayan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Sandıklar İnternette Açılıyor” sloganıyla Türkiye’de internet kaynaklı ilk canlı interaktif seçim programı Tivibu Seçim Online’ı gerçekleştireceklerini belirtti.

Başta 6 milyonu aşkın TTNET ADSL abonesi olmak üzere tüm Türkiye’nin internet altyapısı üzerinden erişilebilecek Tivibu Seçim Online, şu ana kadar Türkiye’de gerçekleştirilmiş, web ve cep üzerinden canlı olarak yayınlanacak en kapsamlı program. 12 Haziran günü saat 18:00 itibariyle başlayacak canlı yayına, Tivibu Web ve Tivibu Cep’te 1 nolu “Tivibu Tanıtım” kanalıdan, tivibu.com.tr altında seçim yayını sayfasından ve 40’ı aşkın internet sitesinden ulaşılabilecek.
Moderatörlüğünü ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir’in yapacağı bu özel yayında, sürpriz stüdyo konukları da yer alacak. Türkiye’de ilk kez sosyal medya, bir canlı yayın programına yoğun bir şekilde entegre edilerek; sosyal medyadaki görüşler anlık olarak takip edilecek, yorumlanacak ve izleyicilerle paylaşılacak. İnternette seçim hakkında gerçekleştirilen yorumlar ve en çok hangi partilerin konuşulduğu gibi bilgiler, anlık olarak izleyicilerle paylaşılabilecek.

Facebook paneli, seçim yayın sayfasına entegre edilerek kullanıcıların yayın sırasında soru sorması mümkün olacak ve Twitter’da konuşulanlar, Tivibu Seçim Online ekranından takip edilebilecek. Ayrıca izleyicilerin seçime ait genel düşüncelerini tespit etmek amacıyla Tivibu Facebook sayfasında yayına alınacak anketler, Facebook kullanıcıları tarafından cevaplanabilecek ve kullanıcıların cevapları anlık olarak yine Tivibu Seçim Online sayfasında yayınlanacak. Ankette yer alan “En Ses Getiren Seçim Projesi Sizce Hangisiydi?, Seçim Meydanlarının En iyi Sloganı Neydi?” gibi pek çok dikkat çekici soru ile genel bir seçim değerlendirmesi gerçekleşecek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 673
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.