TTnet virüslerle baş etmeye çalışıyor

Üstelik radikal bir kararla tüm ADSL abonelerinin giden posta SMTP portlarını kapatarak... Peki TTnet aboneleri e-postalarını nasıl gönderecek?

TTnet, e-posta spam programları ve ülkemizdeki zombi bilgisayarların ve virüslerin e-posta göndermesinin artık ciddiyetinin farkına vardı. Bilgisayarlardaki casus programlar internet trafiğini ve hızını da olumsuz etkiliyor. Her geçen gün daha fazla virüs ve casus programın bu yöntemi kullanmasıyla tırmanan tehlikeyi önlemek için adımlar atıyor, üstelik biraz da radikal bir yöntemle.
Uygulama 15 Nisan'da Türkiye'de belirli illerde başlayacak. Pilot çalışmadan Aydın, Bayburt, Diyarbakır, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Sivas, Tokat, Trabzon'daki ADSL aboneleri etkilenecek ve kademeli olarak 15 Nisan ve 30 Nisan arasında yaklaşık 250,000 IP adresi bloklanacak.

Pilot uygulamada üç büyük şehrin seçilmemesinin ayrı bir nedeni var. TTnet büyük şehirlerde çok parçalı ve analizi zor bir IP yapısı kullanıyor fakat pilot bölgedeki illerde, durumu kontrol etmelerinin çok daha kolay olacağını belirtiyor. Eğer pilot bölgelerde uygulama başarılı olursa, tüm illere yayılacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 454
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.