Türk Telekom oyun dünyasına girdi

Türk Telekom, satın aldığı şirketler arasına profesyonel oyun geliştirme şirketi Sobee’yi de katarak oyun endüstrisine adım attı
Dünya oyun sektöründe tanınmış bir geliştirici olan Mevlüt Dinç tarafından 2001 yılında kurulan Sobee şirketinin aileye katılmasıyla Türk Telekom, oyun endüstrisine giriş yaptı. Türk Telekom ve Sobee, Türk oyun pazarının büyümesine ve dünya oyun pazarından Türkiye’nin de önemli bir pay almasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Türk Telekom’un, satın aldığı bilgi ve iletişim şirketlerinin ürün ve hizmetlerinin yurtdışına ihraç edilmesi hedefi doğrultusunda,  Sobee’nin geliştirdiği ve yakın zamanda lansmanı yapılacak yeni oyunların Türkiye pazarının yanısıra, bölge ve dünya pazarlarına da sunulması amaçlanıyor.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Türk Telekom olarak bilgi ve iletişim teknolojilerine yaptığımız ciddi yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Bu yönde, 2007 Haziran ayında Innova ve Argela’yı, 2007 Aralık ayında da Sebit’i grubumuza katarak çok sayıda yeni projeye imza attık. Sobee’nin Türk Telekom ailesine katılması bilgi ve iletişim teknolojileri yatırımlarımızı tamamlayıcı nitelikte çok önemli bir adımdır. Bu yatırımla dünyada her yıl hızla gelişen oyun sektörünün Türkiye pazarında da hızlı bir ivme ile büyümesine destek vermeyi hedefliyoruz. Mevlüt Dinç’in ve Sobee ekibinin bu alandaki birikimleri ve Türk Telekom grup şirketlerinin yarattığı sinerjiyle başarılı oyunlara imza atacaklarına ve yalnızca Türkiye değil dünya oyun endüstrisine de önemli katkılar sağlayacaklarına olan inancımız tam” diye konuştu. 

Sobee’nin kurucusu ve Genel Müdürü Mevlüt Dinç ise Sobee’nin dış pazarlara açılmasında söz konusu işbirliğinin önemli bir rol oynamasını beklediklerini söyledi. Dinç, sözlerine şöyle devam etti: “Kurulduğumuz 2001 yılından bugüne bireysel çabalarımızla birçok yenilikçi oyuna imza attık.  Türk Telekom ailesine katılmamızın bu ürünlerimizin gerek Türkiye, gerekse yurtdışında hak ettiği pazarı bulmasında etkin rol oynayacağını düşünüyoruz.
Türk Telekom ailesine katılarak, Türkiye’den dünya çapında iddialı olacak projelere imza atmayı hedefliyoruz. Türk Telekom Grubu çatısı altında, oyun dünyasındaki birikimimizi farklı alanlarda da faydalı ürünlere dönüştürebileceğimize inanıyoruz.”

Kaynak:
Tarih:
Hit: 609
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.