Türk Telekom Oyuncu Oldu

Geçmişte de farklı alanlarda şirketleri bünyesine katan Türk Telekom, dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç'in sahip olduğu Sobee adlı şirketi satın aldı.

 

2001 yılında kurulan Sobee'yi satın alarak oyun endüstrisine giriş yapan Türk Telekom, Türk oyun pazarının büyümesine ve dünya oyun pazarından Türkiye'nin önemli bir pay almasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Sobee'nin geliştirdiği ve yakın zamanda lansmanı yapılacak yeni oyunların Türkiye pazarının yanısıra bölge ve dünya pazarlarına da sunulması amaçlanıyor. Üç boyutlu, etkileşimli ve çok kullanıcılı oyunlar geliştirilen Sobee’de, gerçek ortam modellemesi ve simülasyonu üzerine de çalışmalar yürütülüyor.

 

Sobee tarafından geliştirilen önemli projelerden biri de resmini gördüğünüz İstanbul.

 

Türk Telekom Genel Müdürü Dr.Paul Doany, konuyla ilgili; "Türk Telekom olarak bilgi ve iletişim teknolojilerine yaptığımız ciddi yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Bu yönde, 2007 Haziran ayında Innova ve Argela'yı, 2007 Aralık ayında da Sebit'i grubumuza katarak çok sayıda yeni projeye imza attık. Sobee ekibinin birikimleri ve Türk Telekom grup şirketlerinin yarattığı sinerjiyle başarılı oyunlara imza atacaklarına ve dünya oyun endüstrisine de önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum." yorumunu yaparken Mevlüt Dinç ise 2001'den bu yana bireysel çabalarla yeni oyunlara imza attıklarını, Türk Telekom ailesine katılarak dünya çapında etkili olacak projelere imza atmayı istediklerini belirtti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 705
Yazar: mektepliYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.