Turkcell ve Microsoft İşbirliğiyle MobilKod

Turkcell, Microsoft ile işbirliğine giderek MobilKod uygulamasını başlatıyor. Barselona’da imzalanan anlaşma ile artık Turkcell kullanıcıları, Microsoft etiket sisteminin avantajlarından faydalanabilecek. Turkcell, bu alanda Microsoft ile anlaşma yapan ilk operatör oldu.

Turkcell MobilKod nedir?

Turkcell-Microsoft iş birliği ile hayata geçirilen MobilKod, Microsoft Tag platformuyla kullanıcıların 2 boyutlu (2D) etiketleri cep telefonlarına okutmalarını sağlayan ücretsiz bir Turkcell servisidir.

Dünya çapında, bu alanda Microsoft ile iş birliği gerçekleştiren ilk operatör Turkcell’dir.

-Turkcell MobilKod, gerçek dünyadaki hemen her şeyi bir “etiket” üzerinden sanal ortamla bağlantılandırır.

-Numara çevirmeden arama yapmayı ya da bir mesaj görüntülemeyi, bir web sitesine ya da video görüntüsüne anında bağlanmayı, bir kartviziti anında adres defterine eklemeyi sağlayabildiği gibi mobil reklam ve pazarlama alanlarında yepyeni ve çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

-Turkcell’in ücretsiz MobilKod servisi, bu teknolojinin yaygınlaşmasını sağlayarak müşterilerin hayatını zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

-Markalara bugüne kadar var olmadıkları yepyeni mecralarda müşteriyle buluşma fırsatı sunan MobilKod servisi, reklam ve pazarlama alanlarında fark yaratmak isteyenlerin de tercih edeceği bir alternatiftir.

Turkcell MobilKod nasıl kullanılıyor?

-Bireysel ya da kurumsal hat kullanan tüm Turkcell’liler, www.mobilkod.com.tr adresinde hizmet veren Turkcell MobilKod portali üzerinden ücretsiz olarak web adresi, metin, kartvizit ya da cep telefonu numaralarını şifreleyen etiketler yaratabilirler.

-Bu etiketlerin cep telefonları aracılığıyla okunabilmesi için ücretsiz MobilKod uygulaması üç kolay öntemle indirilebilir.

 

MobilKod’la neler yapılabilir?

-Kullanım alanları yalnızca hayal gücüyle sınırlandırılabilecek MobilKod, bireysel kullanıcılara en son teknolojiyle çok zengin bir deneyim fırsatı sunmasının yanında mobil reklam ve pazarlama alanında iş yapış biçimlerini kökten değiştirmeye adaydır.

-Turkcell MobilKod servisi ile her yerde görüntülenebilecek yeni bir barkod çeşidi olan etiketler (Tag) yaratılır. Bu etiketleri reklamlarınızda, posterlerinizde, ürün paketlerinde, el ilanlarınızda, web sitenizde, ilan panolarında ve daha bir çok yerde kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıyı çevirimiçi ortama yönlendirerek sunduğunuz içeriğin sınırlarını istediğiniz ölçüde genişletebilirsiniz.

-Bir sinema filmi afişinin üzerine yerleştirilen etiket, cep telefonundaki MobilKod okuyucu aracılığıyla filmin salon/seans bilgileri, oyuncularla yapılan röportajlar ya da kamera arkası görüntüleri gösterilebilir.

-Bir perakende satış mağazasına yerleştirilecek etiketler interaktif raflar, tabelalar ve reklamlar kullanılarak ürünlerin daha etkin ticari satışına katkıda bulunabilir.

-Yayıncılık alanında okurlar için merak uyandırıcı deneyimler üretilmesi, basılı yayınların reklamverenler için daha cazip hale getirilmesi sağlanabilir.

-Toplu taşıma alanında etiketler, yolcuların gerçek zamanlı varış bilgilerine hızla erişmesi, durakların civarındaki alanlar için detaylı haritalar gösterilmesi, yeni reklam gelirleri üretilmesi için kullanılabilir.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 377
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.