Turkcellden Özel Açıklamalar

Cep telefonu operatörü Turkcell bugün düzenlediği toplantıda önemli açıklamalar yaptı. Peki ya, şirketin genel müdürü kendilerine açılan dava ve sektörün geleceği için neler dedi?

Turkcell bugün düzenlediği toplantıda yılın üçüncü çeyreğinin mâli sonuçlarını açıkladılar. 3G'le birlikte artan ilgi ve satıştan memnun olan firma bu konudaki yatırımlarına devam edecek. Şirket adına konuşan Turkcell Genel Müdür'ü Süreyya Ciliv, Türk Telekom davasıyla ilgili sorulara da cevap verdi. Ciliv, 2005 yılında Telekomünikasyon Üst Kurulu'nun verdiği karar doğrultusunda uygulamayı yaptıklarını, bu yüzden haklı olduklarını dava bittikten sonra da temyize gideceklerini söyledi.


Sureyya Ciliv mobil teknolojinin geleceğini yorumladı

Turkcell, yurtdışındaki bir şirketle ara bağlantı anlaşması yaparak, konuşmaları ses taşımasını bu şekilde yapıyordu. Firmanın bu şekilde vergi kaçırıldığı iddia edilmişti. Süreyya Ciliv devletin yurt dışı üzerinden yapılan servislere KDV ve ÖTV alınmayacağı konusunda bir kararının olduğunu ancak daha sonra bundan vazgeçip, geçmişe yönelik vergi cezası kestiğini söyledi. Ciliv mobil teknolojinin geleceğiyle ilgili de fikirlerini anlattı.

Turkcell'in Genel Müdürü'ne göre, iPhone ve onu takip edecek olan cihazlar geleceğin sahibi olacak. Ciliv önümüzdeki 10 yıl içerisinde ülkemizde yaklaşık 30 milyon kişinin bu türevdeki telefonları kullanacağını düşünüyor. Turkcell iPhone ve türevi telefonlar için daha fazla yatırım yapmaya hazırlanıyor. Baz istasyonları konusundaki endişelere de açıklık getiren yönetici, güneşin bile baz istasyonlarından fazla emisyon yaydığını açıkladı. Almanya'daki istasyonların ülkemize göre çok daha fazla emisyon yaydığı da şirket yöneticileri tarafından belirtildi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1171
Yazar: KonyaliYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.