Türkiye’de Mobil Reklam Pazarının Geleceği Parlak

Tüm dünyanın yükselen trendi mobil reklam alanında Türkiye ABD, Japonya ve İngiltere gibi pazarlarla liderliği başarılı şekilde paylaşıyor. Türkiye’de bu pazarın 3 senede 3 kat büyümesi bekleniyor.

Mobil pazarlamanın tüm dünyada yükselen trend olduğunu söyleyen MMA Türkiye Eşbaşkanı Özgür Kölükfakı “Türkiye’de taşınabilir telefonu pazarı 2 milyar Dolar’ı buluyor. 2010’un son çeyreğinde dünyadaki akıllı telefon satışlarının tüm telefonlara oranı yüzde 14 iken Türkiye’de bu oran dünya ortalamasını geçerek yüzde 16’ya ulaşıyor. 2015’e kadar akıllı telefonların pazarın yarısına ulaşacak. Türkiye’de mobil pazarlama pazarının 150 milyon TL ve hızla gelişen pazarın 2015’te 450 milyon TL ile üç katına çıkacağını” dile getiriyor.

 

Türkiye mobil pazarlamada lider
Mobil pazarlamanın tüm dünyada yükselen trend olduğunu söyleyen MMA Türkiye Eşbaşkanı Özgür Kölükfakı, mobil pazarlama alanında Türkiye’nin ABD, Japonya ve İngiltere gibi pazarlarla liderliği başarılı şekilde paylaştığını belirtti. Reklamverenlerin artık mobile yatırım yaptığını anlatan Kölükfakı, “Türkiye’de 66 milyon abone, 136 milyon cep telefonu bulunuyor. Tüketiciye ulaşmanın en kolay yolu artık mobil dünya” diyor. Mobil pazarlama ve reklam alanında Türkiyede geliştirilen uygulamalar diğer ülkelere öncü oluyor. Ajanslarla geliştirilen yaratıcı ve yenilikci kurgular Türkiye’den diğer ülkere yayılıyor. Her yıl mobil platformu kullanan marka sayısı ikiye katlanıyor. Büyük ölçekli firmalardan KOBİ’lere mobil platform kullanımı artıyor. Özgür Kölükfakı, mobilin doğru yerde doğru zamanda doğru tüketiciyi yakalamak için en stratejik mecra olduğunu vurguluyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 696
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.