Türksat Ücretsiz Telefonla Türk Telekom‘a Rakip Oluyor

Türksat ücretsiz telefonla Türk Telekom'a rakip oluyor

Türk Telekom ile Türksat arasındaki rekabet halka yarayacak. Türksat, Kablo TV'ye rakip olan Telekom'a, abonelerini ücretsiz konuşturma hamlesiyle karşılık verecek.

Türksat, Türk Telekom'un televizyon yayıncılığında rakip olması üzerine telefon hizmeti vermek için çalışma başlattı. VOIP olarak bilinen internet üzerinden telefon hizmeti teknolojisini kullanmaya hazırlanan Türksat'ın, aboneleri arasında ücretsiz görüşme imkanı sunmayı planladığı öğrenildi. 21 şehirde 2 milyondan fazla Kablo TV abonesi bulunan Türksat, telefon hizmeti vermeye başladığında Türk Telekom'un en büyük rakibi olacak.

İnternette de rekabet kızışıyor

Türk Telekom ile Türksat'ın rekabet ettiği tek alan televizyon yayıncılığı değil. Türksat, Türkiye'deki yaklaşık 6.5 milyon internet abonesinin yüzde 90'ını elinde bulunduran Türk Telekom'un şirketi TTNet'in de rakibi. Türksat son dönemde başlattığı kampanya ile hem televizyon yayını hem de internet hizmetini bir paket olarak sundu. Kurulum ücreti alınmayan ve modem hediye edilen kampanya ile sabit telefon zorunluluğu da bulunmuyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1518
Yazar: TBTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.