Twitter Fotoğraf ve Video Paylaşım Servisini Başlattı

Twitter kullanıcıları yıllardır fotoğraf ve video paylaşımları yapmak için Twitpic ve Yfrog gibi üçüncü parti sistemler kullanıyorlardı. Ancak Twitter buna bir son vererek, üçüncü parti sistemlerden çok daha işlevsel olan kendi fotoğraf ve video paylaşım servisini başlattı.

Microsoft’un Windows 8’i sergilediği D9 konferansında bulunan Twitter CEO’su Dick Costolo yeni sistemle ilgili: “Bu Twitter’a özgü fotoğraf ve video paylaşım servisi birkaç hafta içerisinde çok popüler olacak.” dedi.

Yeni multimedya servisiyle fotoğraflar ve videolar Tweet’lerin içerisinde yer alıyor ve dolayısıyla Twitter üzerinden görüntülenebiliyor. Bu sayede multimedya öğelerini görmek için üçüncü parti sitelere bağlanmaya gerek kalmıyor. Bunun yanı sıra Twitter’ın ana sayfasına eklenen “en popüler videolar ve Tweet’ler” bölümünden, beğenilen video ve fotoğrafları takip etmek mümkün hale geldi.

 

Twitter’a bu sistemi geliştiren ise yine tanıdık bir isim olan Photobucket. Twitter’ın bu sisteminin altında “Powered by Photobucket” ibaresi yer alıyor. Bu işbirliği, Photobucket’ta bulunan fotoğraflarınızı Twitter’da paylaşma ya da Twitter’da gördüğünüz bir fotoğrafı Photobucket hesabınıza almanıza olanak tanıyor.

Twitter’ın yeni multimedya servisinin tanıtım filmi

http://www.youtube.com/watch?v=fmB15ER3LUQ&feature=player_embedded

Kaynak:
Tarih:
Hit: 843
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.