Twitter, TweetDeck’i Satın Aldı

Facebook’tan sonra dünyanın en büyük sosyal ağı olan Twitter, hem mobil cihaz, hem de PC kullanıcıları için farklı bağlantı seçenekleri sunuyor. Her farklı işletim sisteminin kendisi için özel uyarladığı Twitter arabirimi olduğu gibi, resmi Twitter uygulaması da bulunuyor. Ama bu bağlantı arabirimleri içerisinde en çok sevileni ve sık kullanılanı Tweetdeck uygulaması

Adobe AIR üzerinden çalışan Tweetdeck, diğer sosyal ağ hesaplarını da ekleyerek tüm sosyal ağ akışınızı tek bir oturum üzerinden yönetebilmenizi sağlamasıyla diğerlerinden farklılaşıyor. Tıpkı HTC telefonlardaki FriendStream uygulaması gibi.  Kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu ise Adobe AIR üzerinden çalıştığı için daha fazla sistem kaynağı tüketmesi. Bu kadar teknik detaya girdikten sonra TweetDeck ile ilgili asıl haberimize geçebiliriz.

Twitter, kullanıcıların çok beğendiği TweetDeck’i satın aldığını duyurdu. Twitter yönetimi bu satınalma için ne kadar bir bütçe ayrıdığını açıklamadı ancak satın almanın sonuçlandığını ve TweetDeck’in artık kendi bünyelerinde olduğunu önceki gün bildirdi.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ,hem mobil hem de sabit cihazlarda çok fazla kullanıcı olan TweetDeck’in Twitter tarafından neden alındığı ise asıl merak edilen soru. Twitter sadece satın aldığını duyurduğu, ne kadar ödediğini belirtmediği, TweetDeck ile neler yapacağını da açıklamayarak bu merakı körükledi. “TweetDeck markalara, yayıncılara, pazarlamacılara ve diğerlerine ilgilendikleri gerçek zamanlı diyalogları takip etmek için güçlü bir platform sunuyor. Bu önemli kitleyi desteklemek adına TweetDeck’e kullanıcıların bildiği ve sevdiği özellikleri koruyacak şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz.” açıklaması, Twitter yönetiminin TweetDeck üzerinde çok fazla değişiklik yapmayacağı sinyalleri veriyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 725
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.