Twitter ve NBC‘den Olimpiyatlara Özel Sayfa

Kısa bir süre önce açılış seremonisiyle başlayan 2012 Londra Yaz Olimpiyatları'nın nabzı Twitter'da tutuluyor. Mikro blog'un etkinliğe özel açtığı bu sayfa ile tüm gelişmeler anında yayınlanacak.

 

Sosyal ağların popüler ismi Twitter her geçen gün hayatımıza bir adım daha girmeye devam ediyor.

Kısa süre önce yaşadığı çökme problemi ile ciddi bir sıkıntı yaşayan mikro blog yaptığı kimi güncellemelerin yanı sıra yayınladığıilk şeffaflık raporu ile dikkatleri üzerine çekmişti.

 

Ülkemizde de aktif olarak kullanılan servis özellikle gündem konularının tartışma merkezi haline geldi.

Twitter yönetimi ise tüm dünyayı ilgilendiren etkinliklerde adını duyurarak olayın sosyal medya ayağını oluşturmanınpeşinde.

Son olarak NASCAR yarışlarıyla birlikte yayına alınan özel sayfalar şimdi de 2012 Londra Olimpiyatları'nda boy gösteriyor.

 

 

 

Kısa bir süre önce başlayan seremoni ile yarışlara özgü sayfa hazırlayan sosyal ağ NBC ile ortak bir çalışma içerisinde.

Yakın zamanda Microsoft ile süregelen anlaşmasını sona erdiren medya devi bu seneki oyunlarda Twitter'ın resmi etkinlik anlatıcısı olduğunu dile getirdi.

"Olympics" etiketi altında kişilerin değil direkt olayın içerisindeki sporcu, takım ve antrenörlerin paylaştığı tweet'ler yayınlanacak. İşin kötü kısmı ise ilgili sayfanın sadece -NBC anlaşması yüzünden- ABD kullanıcılarına açıkolması. Diğer ülkelerdeki Twitter üyeleri ise sadece @olympics adresinden girilen içerikleri görebilecek.

Kaynak: Shiftdelete
Tarih:
Hit: 789
Yazar: bykamuYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.