Ubuntu Google Chrome OS'a Sahip Çıkıyor!

/Uploads/Media/Doc/2000-2015/EXT/3062-1259072292.jpg

Google, işletim sistemi piyasasına bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Firma, bu anlamda açık kaynak platformunu destekliyor olmanın elmalarını toplamaya başladı denilebilir. Zira popüler Linux dağıtımlarından Ubuntu'nun yetkilileri, Google Chrome OS'i desteklediklerini ve açık kaynak platformu için büyük kazanç olduğunu açıkladı.

Geçen hafta Google 'ın Chrome OS haberi üzerine Ubuntu da olaya el attı...
Linux piyasasında çok bilnen ve başarılı işlere imza atan Ubuntu geliştiricileri , Chrome işletim sistemine katkıda bulunacaklarını açıkladılar...
Teklif Chrome OS'un mühendisleri tarafından belirtilmiş ve Ubuntu geliştiricileri ise kabul ederek , açık kaynak için geliştirilen onca program ve projemiz zaten var , Google'ın bir de bu masrafa girip bunların benzerlerini baştan yapmasına gerek yok diyerek açık bir dil ile teklifi kabul ettiler...
Chrome OS 'un ise genel amaçlı bir işletim sistemi olarak kalacağını , internet ve uygulama uzmanlığını koruyacağını söyleyen Ubuntu geliştiricileri geleceğe bu beraberlik ile daha bir emin bakmaya başlamış gibi gözüküyor.

(sanal makina ile kendi bilgisayarımdan {ubuntu} ekranı görüntüsü)

google%20chrome

Chrome OS ile birlikte, açık kaynak platformunun daha da yaygınlaşacaklarından emin olduklarını açıklayan yetkililer, Chrome OS için "Kullanıcı dostu" yorumunu yaptı. Ubuntu'nun, yayın hayatına internet ve doğal çekirdek tabanlı uygulamalar ile birlikte devam edeceğini belirten yetkililer, Ubuntu ve Chrome OS'in iyi anlaşacaklarını tahmin ettiklerini, kullanıcıların da, açık kaynak konusunda iyice bilinçleneceklerinden emin olduklarını söyleyerek konuşmalarını tamamladılar.

*Ekstra resim : Google Chrome Os'un olabilecek hali ;

%3chroem%20os

Kaynak: donanım haber, thecoders.net, shiftdeleteden karışım
Tarih:
Hit: 2287
Yazar: AyroYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.