Ve Meego Öldü !

Intel, Nokia ile gerçekleştirilen ve uzun süredir sektör içerisinde yer alan MeeGo işletim sisteminin geliştirme aşamalarına geçici olarak ara verdi.

Nokia ve Intel uzun bir zamandır MeeGo işletim sistemi sayesinde birlikte çalışıyorlardı. Ancak MeeGo, sektörde kullanıcılardan pek fazla talep görmedi ve zamanla diğer işletim sistemlerinin gerisinde kalmaya başladı. Sektör hacmi düşen MeeGo işletim sistemi, bünyesinde yapılan bazı değişikliklerle de sektörde üstlere çıkmayı başaramadı ve Android, iOS gibi işletim sistemlerinin gerisinde kaldı.

DigiTimes tarafından yapılan haberde kullanıcıların sisteme ilgisinin yeterli bulunmaması ve bazı işletim sistemleri ile rekabeti sürdürememesi nedeniyle MeeGo işletim sisteminin geliştirme aşamalarına ara verdiği açıklandı. Bunun yanında Nokia tarafından henüz bu durumun açıklanmış olmaması ise şirketin sahip olduğu MeeGo işletim sistemli telefonlar nedeniyle olduğu ifade edildi. Diğer yandan alınan başka bir haber ise Nokia’nın artık MeeGo’lu herhangi bir telefon daha üretmeyeceği oluyor. Ayrıca MeeGo bulunduran N9 cep telefonunun da İngiltere bünyesinde yapılan satışlarının sonlandırılacağı belirtiliyor.
 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2199
Yazar: SanalcaptanYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.