Windows 7 için bütünleşik resim araması

istheresomething.com" web  sitesinden Long Zheng Windows 7 cevherlerinden bazılarını okuyucuları ile paylaştı. Amatör programcıların birkaç saatlik çabasıyla ortaya çıkan Flickr Search Connector sayesinde Vista-halefindeki Windows Explorer üzerinden direkt olarak Flickr'da resim araması yapılabilecek.

Bu özelliği kullanmak için bir Windows 7 kopyası ve internet bağlantısı gerekli. Hevesli programcılar tarafından geliştirilen bu araç iki bileşenin dikkatli bir şekilde bir araya getirilmesiyle ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi OpenSearch hedef dosya tanımlayıcısı (Windows 7'de "Search Connector" ismiyle işlev görüyor) diğeri ise Flickr internet servisi. Bu ikisi bir araya geldiğinde Flickr web sitesindeki resimlere Windows 7 Explorer'ın sağ tarafındaki yeni"Search Federation" üzerinden erişilebiliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse bu kombinasyon sayesinde Windows 7 Explorer üzerinden Flickr sitesindeki resimlere doğrudan erişebilir, bunlar arasında arama yapabilir ve örneğin bunları arka plan resmi olarak kullanabilirsiniz.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 823
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.