Windows 7ye doğru son sürat

Vista'dan sonra bilgisayarlarımızda yer alması planlanan yeni işletim sistemi Windows 7 hakkında teknik detayların Ekim ayında açıklanmaya başlanacağı duyuruldu.

Halen kullanıcılar arasında Vista'ya geçişin gerekliliği sorgulanırken, diğer yandan Microsoft, Vista'dan sonraki işletim sistemi Windows 7 üzerine yoğun çalışmasını da sürdürüyor. Her seferinde Vista'nın bir ara geçiş sürümü olduğunu dile getiren Microsoft şimdi de Windows 7 için açtığı blog sayfasıyla, yeni işletim sistemi hakkındaki son gelişmeleri bu sayfa üzerinden kullanıcılara daha rahat duyurmayı amaçlıyor.

Blog sayfası üzerinde şu an için çok detaylı bilgiler aktarılmıyor. Ama gelecekteki işletim sistemimizin teknik detayları hakkında ayrıntılı bilgilerin 27 Ekim'de düzenlenecek olan PDC (Professional Developers Conference) ve bir hafta sonrasındaki WinHec (Windows Hardware Engineering Conference) konferanslarında paylaşılacağı duyurusu yer alıyor.

Windows'un mühendislik biriminin başındaki isim Steven Sinofsky ile Windows Core'dan Jon Devaan, önümüzdeki iki aylık sürenin ardından düzenli olarak yeni sürümün arka planındaki gelişmeleri yazıya dökeceklerini ifade ediyorlar.

2010'un Ocak ayında çıkması beklenen Windows 7 hakkında şu aşamada çok fazla detay da verilmiyor. Ancak bilinen bazı özellikler arasında, dokunmatik ekran desteği sağlayan arayüz, öne çıkan en temel değişiklik olacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 948
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.