Windows 7'yi İş Başında İzleyin...

Windows 7 Milestone 3 Pre-Beta'yı iş başında görmek isteyenler için 3 yeni video burada...

Windows 7'nin PDC 2008 etkinliğinde tanıtılan Milestone 3 Pre-Beta'nın videoları yayımlandı. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabileceğiniz videolarda Vista-halefini canlı olarak iş başında görebilirsiniz.

Videolarda dikkat çeken özellikler kısaca şunlar:
  • İnteraktif kontrol özellikleri içeren yeni tam-şeffaf görev çubuğu çalışan programlar arasında geçiş yapmayı daha kolay hale getiriyor. Yenilenmiş Live-Thumbnail özelliği aynı uygulamanın farklı sekmelerini de gösterebiliyor (örneğin Internet Explorer 8).
  • Araçlar (gadgets) artık kenar çubuğuna olmadan çalışıyor. Vista'daki gibi seçime bağlı olarak bırakılmamış; kenar çubuğu artık tamamen devre dışı. Araçlar masaüstünde bağımsız olarak hareket ettirilebiliyor.
  • Yeni "Masaüstünü Göster" efekti sayesinde açık pencereler ve araçlar arasında geçiş yapmak daha kolay.
  • "Aero Snaps" özelliği sayesinde pencereleri maksimize etme, ekranın yarısını kaplama yahut minimize etme daha sezgisel bir hale geldi. Örneğin bir pencereyi tutup masaüstünün tepesine çıkardığınızda maksimize oluyor, tersini yaptığınızda minimize oluyor. Eğer pencereyi ekranın sağ tarafına sürüklerseniz ekranın yüzde 50'sini kaplayacak hale geliyor.
  • Windows Touch: Windows 7 ile kullanıcılarla buluşacak dokunmatik özellikler sistemin tamamını kapsıyor; yani şimdiye kadarki birçok dokunmatik cihazda olduğu gibi sadece belirli uygulamalarda yahut menü noktalarında kullanılan basit bir eklenti değil. Windows 7'de gördüğünüz kullanıcı arabirimi öğelerinin tamamı dokunmatik ekran ile etkileşime geçebiliyor.

Video: Windows 7 Milestone 3 Pre-Beta iş başında - 1

Video: Windows 7 Milestone 3 Pre-Beta iş başında - 2

Video: Windows 7 Milestone 3 Pre-Beta iş başında - 3

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 931
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.