Windows 8 PDF Okuyucuyla Geliyor

Yıllardır işletim sistemi pazarının tartışmasız lideri olan Microsoft, Windows 98 ve XP ile başarılı bir işletim sisteminin nasıl olmasını gerektiğini tüm dünyaya öğretirken, Vista ile de herkesin hata yapacağını gözler önüne sermişti. Artık işletim sistemi konusunda; kullanıcıların ne istediğini ve hangi özelliklerin daha işlevsel olduğunu en iyi bilen firma olan Microsoft, yeni nesil Windows’unda önyüklemeli bir PDF okuyucuya yer vermeyi planlıyor.

İddialara göre Windows 8’in geliştirici sürümünde Modern Reader adında bir PDF okuyucu bulunuyor. Bu iddia Windows odaklı bir portal olan winsupersite.com tarafından ortaya atıldı. Oysa ki Adobe daha önce bu konuyla ilgili, Microsoft’un böyle bir girişimde bulunmayacağını duyurmuştu. Anlaşılan Redmond’da Adobe’un da bilmediği bazı gelişmeler yaşanıyor

 

 

Biraz eskiye dönelim; ilk olarak Apple Adobe ürünlerindeki hatalar ve güvenlik zafiyetleri nedeniyle Adobe’un çoğu ürününü kendi cihazlarından men etmişti. Ardından benzer sebeplerle Google da Chrome’a dahili PDF okuyucusu eklemişti. Tüm bu yaşananların ardından Microsoft’un yeni nesil işletim sisteminde dahili PDF okuyucuya yer vermesi, sorunun Adobe ürünlerinde gerçekten kritik hatalar mı var sorusunu akıllara getiriyor.

Microsoft bu hamleyi Adobe hatalarından değil, yeni Windows’u daha iyi kılmak adına da yapmış olabilir. Ancak öyle ya da böyle Adobe bu duruma sevinmeyecek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 789
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.