Windows 8 Seneye Geliyor

Alt yapısı tabletler için olacak’, ‘ARM işlemcilere uyumlu olacak’, ‘mobil kullanıma sunulacak’ tartışmaları arasında Microsoft, Windows 8’in geliştirme sürecine hız kesmeden devam ediyor. Windows 7’den daha interaktif ve stabil çalışacağı her fırsatta dile getirilen Windows’un bir sonraki sürümü, bu nedenle beklentilerin de çok yüksekte olmasına sebep oluyor.

Şu ana kadar milestone (yani yol haritası) konusunda teknoloji basınına bazı sızmalar yaşandı ancak şimdiya dek üst düzey yönetimden, Windows 8 hakkında resmi bir açıklama gelmemişti. O beklenen açıklama da Tokyo’dan yapıldı.

Tokyo’da düzenlenen “Microsoft Geliştiricileri Forumu”nda söz alan Ballmer, Windows’un yeni versiyonu üzerinde kesintisiz çalıştıklarını ifade ederek, “Herkesin beklediği yeni işletim sistemimizi önümüzdeki yıl sürpriz yeniliklerle hazır olacak.” dedi.

 

Ballmer, yeni Windows’un ‘sürpriz’ olarak nitelendirdiği içerik ve uygulamaları hakkında ipucu vermezken, Microsoft’un önümüzdeki dönemde agresif davranacağı yatırım alanlarını açıkladı. Bu alanlardan bir tanesi “doğal kullanıcı arayüzü olacak” diyen Ballmer, “Dokunma ve konuşma gibi karşılıklı interaktiviteye dayalı sistemler geliştireceğiz. Böylece bilgisayar kullanımını eylemsel hale getireceğiz” sözleriyle tablet konusunda büyük bir ipucu vermiş oldu.

Windows 8′in zengin multimedya format desteğinin yanı sıra artırılmış gerçeklik (augmented reality) işleme becerilerinin de yüksek olması bekleniyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 638
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.