Windows 8, USB Bellek Üzerinden Çalışabilecek

Microsoft’un yeni Windows’una dair iddialar gelmeye devam ediyor. Başlarda yeni Windows’un çok fazla yeni özellik sunmayacağını düşünüyorduk. Çünkü Microsoft, daha hafif bir Windows ile tablet deneyimini artırmayı hedefliyordu. Ancak Windows 8, birçok yenilik sunacak gibi görünüyor.

 

 

Son ortaya atılan iddialara göre Windows 8, Linux benzeri bir özelliğe sahip olacak. Linux işletim sistemi, kuruluma gerek kalmadan CD ya da harici bir depolama elemanı üzerinden çalışabiliyor. Microsoft da Windows 8’de ‘Portable Workspaces’ adlı bir özellik ile benzer bir özellik sunabilir.

Daha mobil ve hafif bir Windows geliştirmek isteyen Microsoft, bunun için işletim sisteminin altyapısında değişikliklere gidiyor. Bazı ek özellikler de mobiliteyi desteklemeyi amaçlıyor. ‘Portable Workspace’ özelliği ile USB bellek üzerinde bir Windows taşımak mümkün olacak. Aslında bu Windows 7 ile de mümkün fakat uzun bir kurulum gerekiyordu. ‘Portable Workspace’ özelliği ile kuruluma gerek kalmadan direk olarak USB üzerinden Windows 8’i kullanmak mümkün olabilecek.

 

 

Ortaya çıkan görsellerde 8GB’lık bir USB belleğe Portable Workspace özelliğiyle Windows yüklenmeye çalışılıyor. Ancak alt kısımda yer alan uyarı bu özellik için en az 16GB USB belleğe ihtiyaç olduğunu gösteriyor.

Portable Workspace özelliği hakkına çok fazla detay yok. USB’ye yüklenen Windows sürümü üzerinde son oturum kaydedilebilirse bu müthiş bir özellik olabilir. Böylece bir USB bellek taşınabilir bilgisayara dönüştürülebilir. Ayrıca özelliğin Windows 7 desteği konusunda da bir bilgi yok.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1106
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.