Windows 8’de Sona Gelindi

Windows 7 ile birlikte gelen hareketlilik yazılım devine bereket de getirdi. Internet Explorer 9, 10 beta derken, Windows 8’de de sona yaklaşıldığı bilgisi geldi.

Mobil pazarda Windows Phone 7 ile umut vaadeden, Internet Explorer 9 ile beklenilenden daha keyifli bir tarayıcı deneyimi sunan, Windows 8’e ait sızmalar ve ekran görüntüleriyle heyecanlandıran Microsoft, anlaşılan o ki eskisi gibi durgunluk dönemlerine girmeyecek. Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yazılım devi şirketlerinin işletim sisteminin 2012’de piyasaya sürüleceğini açıkladı.

 

 

Tokyo’da düzenlenen “Microsoft Developer Forum”da konuşan Ballmer, Windows’un yeni versiyonu üzerinde çok çalıştıklarını belirterek; “Gelecek yıl piyasaya sürülecek yeni nesil Windows sistemlerinde birçok yenilik var.” ifadesini kullandı.

Ballmer, yeni Windows’un içerikleri hakkında açıklamada bulunmazken, Microsoft’un yatırım yapmayı öngördüğü bazı alanları açıkladı. Bu alanlardan bir tanesinin “doğal kullanınıcı ara yüzü” olduğunu belirten Ballmer, dokunma ve konuşma gibi bilgisayarla karşılıklı etkileşimi geliştirmek istediklerini ve şirket olarak bilgisayarların kullanıcısını ve eylemlerini tanıyacak bir seviyeye getirmek istediklerini ifade etti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 819
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.