Windows Her Yerde Olacak

Microsoft, Windows Everywhere adlı konsept ile tüm cihazları Windows fonksiyonu ile entegre etmek istiyor. Televizyonlar, cep telefonları ve bilgisayar sistemleri yakın gelecekte Windows altyapısı sayesinde sorunsuzca haberleşebilecek.

 

Microsoft, yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bu işletim sisteminin en büyük avantajı platform bağımsız tüm cihazlarda çalışabilmesi. 2015-2016 yılında piyasaya sürülmesi planlanan bu işletim sistemi akıllı telefonlardan tutun, Xbox hatta sunucu sistemlerde de kullanılabilecek.

 

Microsoft, iş ortakları ile yaptığı toplantılarda bu işletim sisteminden yavaş yavaş bahsetmeye başladı. Bu işletim sistemi önümüzdeki sene piyasada olacak Windows 8 işletim sisteminden 3 yıl sonra (Windows 8, 3 yıl piyasada olması planlanıyor) piyasada olacak.

 

Planlanan bu işletim sistemi farklı sürümlere sahip olmayacak. Tüm form faktörlerinde çalışacak olan bu işletim sistemi piyasada büyük bir etki yaratacağı tahmin ediliyor.

Windows Everywhere konseptinin başarısını, cihazlarla olan uyumu belirleyecek. Yinede birçok uzman Microsoft’un bu planına çok sıcak bakmıyor. Bunun başlıca nedeni de Microsoft’un geçmişteki işletim sistemi başarısızlıkları.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 989
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.