Windowsun bulut hali!

Microsoft, Azure bulut bilgi işlem altyapısını nasıl ve ne fiyattan hizmete sunacağını açıkladı, üç farklı fiyat modeli olacak. Bu üç fiyat modelini Microsoft Genel Menajeri Doug Hauger açıkladı. Bunlardan ilki ne kadar kullanırsan o kadar öde şeklinde işliyor. İkinci seçenek abonelik sistemi, üçüncüsü ise çoklu lisans sistemi. Üçüncü seçenek sayesinde müşteriler Azure'u mevcut Microsoft anlaşmalarına dahil edebilecekler.

Kullanım fiyatlandırmasında saat başı 0.12 dolar altyapı ücreti, 0.15 dolar gigabyte başına veri depolama ücreti ve depolama amaçlı işlemlerde 10.000 işlem için 0.10 dolar. SQL Azure için bir bulut bilgi işlem veritabanı 9.99 dolar. Bu paket 1 Gb veritabanı için. Business Edition ise 99.99 dolar olacak ve 10 GB ilgili veritabanı tutacak.

Bulut bilgi işlemde kullanılan geliştirici araçları olan .NET hizmetleri için 100.000 mesaj işlemi için 0.15 dolar fiyat biçiliyor. Buna Service Bus mesajlarını ve Access Control jetonları da dahil. En önemli masraflardan biri olan bant genişliği ise üç hizmet için de gelen Gb başına 0.10 dolar, giden bilginin GB'ı için de 0.15 dolara mal olacak.

Kasım ayına kadar herkes ücretsiz kullanabilecek. Microsoft Profesyonel Geliştiriciler Konferansı'ndan sonrasında ise bu fiyatlar devreye girecek. Microsoft böylece insanlara bu yeni konsepti deneme ve alışma şansı sunuyor.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 435
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.