Xbox Live Hacklendi

Microsoft’un Xbox Live forumları bugünlerde pek bir hareketli. Özellikle Fifa 12 oynayan kullanıcılar, kullanıcı adlarının ve şifrelerin çalındığından şikayet ediyorlar.

Oyun oynarken birden bire Xbox Live bağlantısı kopuyor. Yeni bir bağlantı kurmak mümkün değil. Sonrasında da eve yollanan yüklü miktarda fatura. Xbox Live forumlarda en çok açılan konu bu. Özellikle de Fifa 12 oynayan kullanıcılar bu durumdan şikâyetçi.

Electronic Arts’ın Origin oyun portaline dadanan Hacker’lar, Xbox Live kullanıcı adlarını ve şifrelerini ele geçiriyorlar.

Tüm saldırılar aynı yöntemle yapılıyor. Önce Xbox Live bağlantısı kopuyor. Ardından Fifa 12, Xbox ara yüzünün oynanan oyunlar sekmesine atılıyor. Bir anda Microsoft tarafından verilen puanlar silindiği gibi,  kredi kartı veya Paypal ile alışveriş yapılıyor.

Hacker’ların amacı, oyunda yer alan Premium Gold Packs kartlarına ulaşmak ve bu kartları başkalarına satmak. EA ve Microsoft, bunu bir ticaret haline getiren Çinli Hacker’ları suçluyor.  Hacker’ların bu verilere nasıl ulaştıkları henüz bilinmiyor.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1167
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.