XPnin ömrü ne zaman bitiyor?

 

 

 

 

 

Microsoft, Windows XP'nin ömrünün haziran ayında dolacağı söylentilerine son noktayı koymak için, Windows XP destek süresinin bitiş tarihini tekrar hatırlattı.

Bazı firmaların Microsoft'a inat dizüstü bilgisayarlarında Windows XP'yi kullanacaklarını açıklaması, kullanıcıların kafasını karıştırdı. Microsoft da bunun üzerine Windows XP'nin satıştan çekilmesiyle desteğin sonlandırılması arasındaki farkı bir kez daha hatırlatan bir bildiride bulundu.

XP Desteği 2014'e Kadar Sürecek

Çeşitli haber kaynaklarındaki ifadelerin yanlış anlamalara sebep olabileceği endişesi ile yaptığı açıklamada Microsoft, Windows XP'ye vereceği desteğin 2014 yılına kadar devam edeceğini açıkladı.
Buna göre Microsoft'un 'ana destek' olarak adlandırdığı ücretsiz güvenlik paketleri ve hata ayıklamalarını içeren destek 14 Nisan 2009 tarihine kadar, sadece güvenlik güncellemelerini içeren destek ise 8 Nisan 2014'e kadar sürecek. Ayrıca Microsoft ile anlaşmalı olan firmalar, ana desteği de almaya devam edecek. Diğer bir deyişle, sadece güven sorunu yaşadığınız için XP'yi kaldırıp Windows Vista'ya geçmeyi düşünüyorsanız, bu kararınızı bir süre daha ertelemeniz mümkün.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 1458
Yazar: seadogYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.