Yahoo Kararında Son Günler

ImageMicrosoft, paydaşlara mı inecek yoksa parasını başka şeylere mi harcayacak? Bu konu, son gelen açıklamalarda iyice bulandı. Diğer seçenekler arasında neler var?

Yahoo'nun satın alınmasıyla ilgili hikaye gittikçe uzuyor ve görünene göre Microsoft da bu işten sıkılmaya başlıyor. Verilen süreler uzadıkça sabır miktaro da azalıyor olsa gerek, pazartesi günü ses gelmediği takdirde Microsoft'un diğer seçenekleri değerlendireceği konuşuluyor. Peki bahsedilen bu diğer seçenekler tam olarak neler? Microsoft'un aklından neler geçiyor?

Diğer Seçenekler

Seçeneklerden en masum olanı, Microsoft'un parasını saklaması ve başka projelerde yatırım olarak değerlendirmesi. Bu şekilde, Yahoo'dan gelecek katkı, farklı ve daha ekonomik biçimlerde, ama belirli bir zaman sonra şirkete kazandırılabilir.

Diğer seçenek ise, daha önce bahsettiğimiz, paydaşlara inerek şirketi ele geçirmek şeklinde uygulanabilecek olan proje. Bu durumda şimdiki Yahoo yönetimi de yerinde kalmayacağı gibi daha farklı ve istenmeyen sonuçlar doğabilir.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 1334
Yazar: angels_demosYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.