Yeni FourSquare Yeni Özellikler

 

Lokasyon tabanlı uygumaların en popüleri FourSquare, yeni iPhone uygulamasıyla App Store’da yerini aldı. Yeni uygulama ile artık check in yapılan yerlerle ilgili fotoğraf yükleyebilir, arkadaşlarınızın check in’lerine yorum yapabilirsiniz.

Yeni FourSquare, daha sosyal olmak üzerine yoğunlaşmış. Önceden sadece check in ve ipuçları gibi özellikleri bulunan uygulama artık fotoğraf ve yorum özelliklerine kavuşuyor. Amaç daha fazla iletişim ve paylaşım.

Yenilenen iPhone uygulaması, check in yapılan yerlerle ilgili fotoğraflar paylaşma imkanı sunuyor. İsterseniz fotoğrafı o anda çekebilir ya da kütüphanenizden seçebilirsiniz. Ayrıca tek bir fotoğrafla da sınırlı değilsiniz. Fotoğraf eklemeye devam ettikçe sistem otomatik olarak bunları check in yaptığınız yerin geçmişine ekliyor.

Yorum özelliği ise direk check in’lerle alakalı yorum yapabilmeyi sağlıyor. Daha önceden kullandığımız ‘tips’ özelliğinden farklı olan bu yorumlar direk olarak arkadaşlarınızın yaptığı check in’lerin altına yapılıyor.

Yorum ve fotoğraflar sadece arkadaşlarınız tarafından görülebiliyor. Bir de bunları paylaştığınız sosyal ağlardan elbette.

FourSquare’in en başarılı uygulaması iOS için. Fakat Android ve BlackBerry kullanıcıları da yeni uygulama ile yorum ve fotoğraf özelliklerinden faydalanabilecek. Android uygulamasının birkaç hafta içinde, BlackBerry uygulamasının ise ocak ayında sunulacağı açıklandı.

FourSquar’in yeni özelliklerini tarayıcı üzerinden kullanmak da mümkün.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 881
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.