Yeni PlayStation ve Xbox 360’lar Yolda

Oyun keyfini uzun zaman önce PC’lerden alan oyun konsolları, fiyatları makul seviyelere yaklaştıkça kullanıcı kitlesini genişletiyor.  PlayStation 3 ile birlikte oyun gamı genişleyen konsollar, oyunseverlerin ilk tercihi o yavaş yavaş ilk tercih olmaya başladı. Hatta öyle bir hale geldi ki, uzun süredir beklenen oyunlar PC için çıkmaz oldu. Hal böyle olunca oyuncular konsolların yeni versiyonlarını daha bir iştahla bekler oldular.

Oyuncular böylesine büyük beklentilerle gün doldururken üreticilerden de güzel haberler gelmiyor değil. Bir süredir güncellenmesi 2014’ü bulacak denilen her iki oyun konsoluyla ilgili sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Teknoloji basınına sızan haberler göre Sony ve Microsoft, yeni nesil oyun konsollarını en geç 2014 yılında piyasaya sürmüş olacak. Nintendo’nun yeni nesil Wii için ise daha hızlı davrandığı ve HD olması beklenen Wii 2’yi 2012’de meraklılarına sunacağu belirtiliyor.

Kotaku’dan sızan bir habere göre; “Sony ve Microsoft şu anda piyasada bulunan konsolların potansiyelini mümkün mertebe kullanmak istiyor.” Başka kaynaklar da 2014 tarihini doğrulasa da mecbur kaldıkları taktirde her iki şirketin de 2013 yılında birer konsol çıkarabileceğini söylüyor. Fakat Microsoft  2013 yılında bir konsol çıkartmak zorunda kalırsa; bu Kinect’in geliştirilmiş bir versiyonu olmaktan daha ileri gidemeyecek. M2 Research’den Billy Pidgeon’a göreyse; Sony kesinlikle 2014′ten önce yeni bir konsol çıkarmayacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 538
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.