Yeni PSP “PlayStation Life” mı?

Bir süredir hacklenmekten bir çare Sony, sonunda bu dertten kurtulmuş gibi görünüyor. Halen dünyanın farklı bölgelerinde Sony sitelerine saldırılar devam etse de birçok servis sağlıklı şekilde geri dönmeye başladı.

E3 fuarı gelince Sony’den de beklentiler arttı elbette. Hackerlarla uğraşan şirket için E3’ün sönük geçebileceği söyleniyordu. Nitekim PS4 hakkında yapılan açıklamalar, yeni PSP’nin daha önce tanıtılmış olması ve PSN’in henüz yeni ayağa kalkması Sony’nin elini zayıflatıyordu. Ancak yeni PSP ile ilgili bazı süpriz gelişmeler E3’te yaşanabilir.

Avrupa Birliği Ticari Marka ve Dizayn Tescil Ofisi’ne yapılan bir isim başvurusu, Sony’nin planları hakkında bazı ipuçları veriyor. Belge ve görsellere göre Sony, “PS Vita” ve “PlayStation Vita” için isim tescili başvurusunda bulundu. Bu isimlere yabancı değiliz; Bir süre önce Sony’nin resmi sitesinin kodlarında da bu isme rastlanmıştı. Görünüşe göre Japon firma bu ismi bir ürün ya da servisinde kullanacak.

“Vita” İtalyanca “Hayat” anlamına geliyor. Dolayısıyla belli bölgelerde ürünün adı “PS Life” olarak da geçebilir. İddialara göre Sony, bu isimleri yeni PSP için seçmiş. Birkaç ay önce yapılan tanıtımda yeni PSP’ye NGP kod adı verilmişti. Piyasaya çıktığında NGP yerine Vita adının kullanılması bekleniyor.

E3’te NGP ve PS Vita ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Sony’nin E3 etkinliği Türkiye saatiyle gece 02:00’de (7 Haziran) başlayacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 568
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.