Yeni web tarayıcısı: Google Chrome

Google, video açısından zengin veya daha karmaşık web programlarıyla daha uyumlu olacak bir web tarayıcısı tasarladığını açıklamaya hazırlanıyor.

 Açık kaynak tabanlı üretilen Google Chrome'da yeni nesil web ihtiyaçları ön plana çekilerek gereken altyapı hazırlanıyor. Video ve diğer multimedya içeriği başta olmak üzere web uygulamaları ve JavaScript üzerine yoğunlaşan şirket ilgili sayfa ve uygulamaları çok daha hızlı çalıştırabilecek bir tarayıcı üzerinde çalışıyor.

Google’ın Google Chrome adını verdiği yeni web tarayıcısı yazılımının deneme versiyonunun Salı günü kullanıma açılacağı söyleniyor. Ayrıntıları Google Blog’da bulmak mümkün…

Şu anda ilk deneme sürümü Windows kullanıcılarına açık olacak fakat Google; yakında yazılımın Apple Macintosh ve Linux kullanıcıları için de erişilebilir olacağını açıkladı.

Etkin hafıza kullanımı, daha hızlı işlem süresi ve hatalardan arındırılmış bir yazılım vadeden Google, yeni tarayıcıda sekmeleri de Firefox ve IE'nin aksine pencerenin dışına taşımış.

Ayrıca Google yeni web tarayıcısı tasarlanırken mühendislerinin, WebKit veya Mozilla Firefox gibi birçok açık kaynaklı projeden yararlandıklarını ifade etti. Sonuç olarak Google Chrome yazılımının da tüm kodlarının diğer geliştiricilerin yararlanabilmesi için açık olacağını açıkladı…

Kaynak:
Tarih:
Hit: 726
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.