YouTube ticarete soyunuyor!

Uzun zamandır tartışılan "YouTube nasıl para kazanacak" sorusu nihayet cevabını buldu. İşte o cevap.
Dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım portalı YouTube'un yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamaya göre YouTube, gelirlerini yükseltmek için artık yeni reklam formatlarıyla müzik ve video oyunu satışını gerçekleştirecek.

Google'ın sahibi olduğu YouTube, sayfalarında yeni bir e-ticaret servisi oluşturmak suretiyle kullanıcılarına video oyunarından kitaplara, konser biletlerinden TV şovlarına kadar birçok materyale ulaşmasına imkan verecek.

YouTube, e-ticareti şu şekilde gerçekleştirecek: Örneğin YouTube'a giren kullanıcılar, izledikleri müzikli videoları satın alabilecekler ve satın almak istediklerinde YouTube, kullanıcılarını doğrudan Amazon.com'un MP3 mağazası ya da Apple'ın iTunes mağazasına yönlendirecek.

Bunun yanında YouTube kullanıcıları diledikleri taktirde Electronic Arts'ın Spore isimli oyunu gibi video oyunları da satın alabilecek ve kullanıcıların bu oyunu edinmeleri için yine YouTube'un onlara sunduğu Amazon.com linkine tıklamaları gerekecek.

Sonuç olarak kullanıcıların YouTube aracılığıyla Amazon.com ve iTunes'tan bir ürün satın almaları durumunda, YouTube bu iki firmayla elde edilen geliri paylaşacak.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 832
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.